Dünyaca Ünlü Sporcuların Çocuklukları

Onlar, dünya spor tarihine isimlerini altın harflerle kazımayı başarmış ve dünyanın en iyileri listelerinde yer almaya hak kazanmış olan sporcular.

Basketboldan futbola varana kadar birçok spor dalında kendi kategorilerinin en iyisi olmayı başaran ve efsaneler arasındaki yerlerini çoktan alan öyle sporcular var ki,  dünyanın neresine giderseniz gidin onların isimleri anıldığında herkeste aynı izlenim uyanacaktır. Saygı!

Hepimiz dünyanın gelmiş geçmiş en iyi sporcularının zirvedeki hallerine aşinayız. Peki, bu devlerin çocukluklarını hiç merak ettiniz mi? Biz ettik ve bizim gibi merak edenler için dünyaca ünlü sporcuların çocukluk hallerini Yalı Spor Blog’a taşıdık! 🙂

İşte o sporcular:

Cristiano Ronaldo

La Liga’nın en başarılı takımlarından biri olan Real Madrid’in 7 numaralı efsanesi Cristiano Ronaldo, sayısız ödül ve şampiyonluğun sahibi!

David Beckham

Şimdilerde elit tarzı ile bir moda ikonu olan David Beckham, aktif olduğu dönemlerde yeşil sahalarda fırtınalar estiriyordu.

Diego Armando Maradona

Tanrının eli! Bütün futbol otoritelerinin tüm zamanların en iyi futbolcularından biri olarak gösterdiği Maradona, birçok kişi için zirvenin 1 numarası!

Jesse Owens

Uzun atlamada kırdığı rekoru 25 yıl boyunca kimsenin geçemediğini biliyor muydunuz?

Kobe Bryant

Basketbol sahalarında Black Mamba lakabıyla anılan ve gelmiş geçmiş en iyi basketbolcular arasındaki yerini alan Kobe Bryant, NBA’de oynadığı süre boyunca birçok rekorun da sahibi oldu!

LeBron James

Hiçlikten gelen kral! Birçok kez MVP ödülü kazanan, NBA şampiyonluğu yaşamış LeBron James, formasını giydiği Cleveland Cavaliers takımının da tüm zamanlar skor lideridir.

Lionel Messi

Futbol kariyerine aktif olarak devam eden futbolcular arasında en iyilerin biri olarak gösterilen Lionel Messi, Dieogo Armando Maradona’nın da halefi!

Michael Jordan

Oybirliğiyle NBA ve basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük basketbolcusu olarak seçilen Michael Jordan, majesteleri lakabını sonuna kadar hak ediyor!

Muhammed Ali

Kariyeri boyunca sadece 5 maç kaybeden Muhammed Ali, tüm zamanların en iyi boksörü! Ayrıca Hollywood Bulvarı’nda yıldızı duvara asılan tek isim de kendisidir.

Pele

Onu daha 11 yaşındayken keşfeden De Brito’nun sözlerine kulak verin. “Bu çocuk dünyanın en iyi futbolcusu olacak.” Ve Pele futbol hayatı boyunca kırılması çok zor olan bir rekora imza attı. Dile kolay 1281 gol!

Rafael Nadal

Bir sezonda toprak, çim ve sert zeminde Grand Slam kazanan tek erkek tenisçi olan Rafael Nadal, ünlü tenisçi Roger Federer’in de en büyük rakibi!

Roger Federer

Tenis oyuncuları ve çevreleri tarafından dünyanın en iyi tenisçisi olarak gösterilen Roger Federer, 18 kez Grand Slam şampiyonu olarak bu seviyeye ulaşan ilk tenisçi olmuştur.

Serena Williams

Tenis dünyasının en önemli oyuncularından biri olarak kabul gören Serena Williams, 21 Grand Slam şampiyonluğunun da sahibi!

Stephen Curry

Daha kolej yıllarında en yüksek skor ortalamasına sahip olan Stephen Curry, bir maçta en fazla üçlük atma rekorunu da elinde tutuyor.

Usain Bolt

Dünya rekortmeni, rüzgarın oğlu! 100 metre, 200 metre ve 4×100 metre bayrak yarışında hem dünya hem de olimpiyat rekorları kıran Usain Bolt, 2016 Rio Olimpiyatları’nda da altın madalya kazanarak 100 metre erkeklerde 3 kez arka arkaya altın madalya kazanan tek sporcu olmuştur.

Onlar çocukluk hayallerini gerçekleştirdi! Şimdi sıra sizde!

Bunları da beğenebilirsin