2015-2016 ve 2016-2017 sezonlarında şampiyonluklar yaşayıp, son dönemlerde bizi Avrupa’da gurur verici bir şekilde temsil eden Beşiktaş, çıkarttığı 2018-2019 yeni sezon formalarıyla taraftarlarını heyecanlandırmayı başardı. Çektiği reklam filmiyle formalara olan heyecanı daha da artıran Kara Kartal, yeni sezon formalarıyla tüm dünyadaki futbol severlere “Come To Beşiktaş” mesajı yolluyor.

Beşiktaş 2018-2019 sezonu için 3 ayrı formayı taraftarın beğenisine sunmuştur. Bu formalar Climalite teknolojisiyle üretilmiş olup, teri vücudunuzdan uzaklaştıran bir yapıya sahip. Aynı zamanda %100 polyester olması vücudunuza yumuşak bir dokunuş sağlıyor.

Kara Kartalın büyük bir hayranıysanız, Beşiktaş ürünlerine buradan ulaşabilir veya 2018-2019 sezonunda giyilecek formalara gitmek istiyorum diyorsanız resimlerin üzerine tıklayarak formalara ulaşabilirsiniz.
İsterseniz formalardan biraz bahsedelim.

Beyaz İç Saha Forması

İç Saha Forması

Bir çok başarıyı beyaz iç saha formasıyla yaşayan Kara Kartal, 2018-2019 sezonunda da iç saha forması olarak siyah yaka beyaz formayı tercih etti. Beşiktaş’ın efsanevi yıldızları Metin, Ali ve Feyyaz üçlüsüyle özleşen ve üstün başarıların yaşandığı beyaz iç saha forması taraftarlarında en sevdiği formalar arasında. Siyah yakalı beyaz formanın efsaneleşmesinin bir diğer nedeni ise Beşiktaş’ın 19.09.2000 tarihinde kendi evinde dünya devi olan Barcelona’yla karşılaşması oldu. Barcelona maçını Ahmet Dursun (2) ve Pascal Nouma’nın golleriyle 3-0 yenmesi dünya gündemine bomba gibi düşmüştü. O maçta da siyah yakalı beyaz formayı giyen Kara Kartal, bu formanın efsaneleşmesini hızlandırmış oldu.

Kırmızı Deplasman Forması

Deplasman Forma

Beşiktaş ilk kurulduğu tarihte renkleri kırmızı-beyaz olarak belirlenmişti. O dönemlerde başlayan Dünya Savaşı, ülkemizden birçok gencin savaşa gitmesine neden olmuştu. Balkan savaşında ulusumuzun kaybettiği vatandaşları ve Beşiktaş’ın gönderdiği takım arkadaşları için yas tutup, rengini siyah-beyaz yaptı. 1993 yılına kadar hep siyah-beyaz formayla sahaya çıkan Kara Kartallar, 20 Ekim 1993 yılında Ajax deplasmanına gitti. Deplasmanda tarihinde bir ilk ve son olarak maça mor formayla çıktı. Mor forma bir daha hiç giyilmedi. 1994-1995 sezonuna gelindiğinde ligde Altay’ın konuğu oldu. Altay karşısına tarihinde ilk defa giydiği kırmızı forma ile çıktı. O sezondan günümüze kadar kırmızı formayla büyük yenilmezlik serileri yaşadığı için kırmızı forma, taraflar açısından şanslı bir forma olarak görülüyor. Kara Kartal, 2018-2019 sezonunda deplasman forması olarak kırmızı formayı tercih etti. Bu forma aslında kimi taraftarlar tarafından sevilirken, kimi taraftarlar tarafından da eleştirilere tutuluyor. Sizin kırmızı forma hakkında görüşleriniz neler?

Siyah Çubuklu Forma

beşiktaş
Beşiktaş 3. Alternatif Forma

Türkiye liginde neredeyse bütün taraftarların en sevdiği forma çubuklu formadır. Çünkü çubuklu formanın kendine özgün ruhu ve karakteri olan bir forma olarak görülür. Kara Kartalın çubuklu klasik forması, kendi taraftarları arasında tartışmasız en sevilen formadır. Çubuklu forma o kadar efsaneleşmişti ki adına besteler yazıldı, birçok durumu olmayan küçük taraftar mahalle maçlarında üzerindeki siyah t-shirtlere beyaz şeritler çekerek mahallede çubuklu forma ruhunu yaşamaya çalıştılar.

Peki nerden geliyor bu çubuklu forma tasarımı? Beşiktaş 1906 yılında yaptığı rozetin üzerinde bulunan renkleri ve tasarımı, günümüzde kullanılan çubuklu formanın neredeyse birebir aynısı. Yani çubuklu efsanesi Kara Kartalın kurulma zamanına kadar dayanıyor. Çubuklu formada beyazın yerine gri rengini kullanan Beşiktaş, tarihinde ilk kez bir çubuklu formada bu renkleri kullanıyor. 2018-2019 sezonunda çubuklu formasını 3. alternatif forma olarak kullanacak olan Kara Kartallar, çubuklu forma ruhunu tekrar yaşamaya çalışacak.

Bir takımın taraftarını en çok heyecanlandıran şey transferlerden sonra çıkacak olan yeni sezon formasıdır. Bu yazımızda Beşiktaş’ın 2018-2019 sezonunda çıkarttığı formalardan bahsettik. Eğer siz de sıkı bir taraftarsanız ve taraftarlık duygusunu çocuklarınızla beraber yaşıyorsanız buradan sitemize gidip, yetişkin ve çocuklar için üretilmiş yeni sezon Beşiktaş formalarına ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin