RÖPORTAJ : İBRAHİM TORAMAN

İbrahim Toraman Türkiye’nin birbirinden önemli takımlarında futbol oynamış ve Türk milli formasını giymiş başarılı bir futbolcu. Hayat hikayesini ve başarılı futbol kariyerini kendisiyle gerçekleştirdiğimiz keyifli röportajda dinleme fırsatı bulduk. Gelecek adına ise teknik direktörlük yaparak futbol arka planında görev alma ve deneyimlerini kendisi gibi başarılı futbolcularla paylaşma hedefi var.

yali-spor_ibrahim-toraman-roportaji

Futbolun her alanında başarılı olacağına inandığımız İbrahim Toraman’a buradan teşekkürlerimizi sunuyor; ailesi ve sevenleriyle başarılı, güzel bir yaşam geçirmesini diliyor ve doğum gününü de en samimi dileklerimizle kutluyoruz.

Gelin şimdi hep beraber röportajımıza göz atalım…

Futbol hayatınız nasıl başladı?

Futbol hayatım ilkokul yıllarında başladı. Mahallede arkadaşlarımla top oynarken kendimi amatör takımlarda top koştururken buldum. 14-15 yaşına kadar Sivas’taydım ve teneffüslerde, okul çıkışı sokaklarda hep top oynardım. Benim içimde futbolcu olmak vardı hep…

Profesyonel ilk imza nasıl atıldı?

İlk olarak Gaziantepspor’da profesyonel imza atıldı ve yaklaşık 7 yıl Gaziantep’te kaldım. Gaziantepspor’un tüm alt yapı takımlarında oynadım. Uzun süre Beşiktaş takımında forma giydim ve tekrar doğduğum yerin takımıyla ‘’Sivasspor’’la 4 yıllık bir anlaşma imzaladım.

Sivasspor’da forma giymek nasıl bir duygu, takıma adapte olmakta zorlandınız mı?

Doğduğum yerin takımında oynamak beni çok mutlu ediyor. Adaptasyon sürecinde biraz zorlandığımı söyleyebilirim.

Sivasspor olarak ilk yarıda istediğiniz performansı sergileyemediniz, sizce bunun nedeni nedir?

Tecrübemle takıma fayda sağladığımı düşünüyorum. Gerek sezon öncesi kamp yapamamam gerekse bir seneye yakın top oynamadığım için şansız bir sezondu diyebiliriz…

İkinci yarıdan beklentileriniz neler?

İkinci yarı ile beraber gol yollarında daha etkili olabiliriz diye düşünüyorum. Tabi bu bölgeye transferler gelecek ve etkileri nasıl olacak hep beraber göreceğiz. Gerek yanlış transferler gerek hakem ve diğer sebeplerle ilk yarı şansızdık diyebiliriz. Yeni hocamız ile iki haftada dört puan topladık. İkinci yarı umutluyuz. Sivasspor’un kadro itibari ile buralarda olmaması gerektiğine inanıyoruz. El ele vererek hak ettiğimiz yere geleceğiz.

Sahada Puma’nın evoPOWER kramponuyla oynuyorsunuz. Hafifliğiyle bilinen bu ürün hakkında neler söylemek istersiniz?

Futbolcu için topu hissetme ve denge çok önemli. evoPOWER aynı zamanda rahat ve esnek. 3 yıldır giyiyorum ve çok memnunum.

Kariyeriniz boyunca yüzlerce maça çıktınız birçok kupa kaldırdınız. Bunların arasında unutamadıklarınız hangisi?

Kazandığım tüm kupalar, şampiyonluklar değerli benim için. 2008-2009 Türkiye Kupası unutamadığım anektodlardan biridir.

Milli takım forması giymiş bir futbolcusunuz. Milli takımda top koşturmak ve herhangi bir takımda top koşturmak arasında nasıl bir duygusal ayrım var?

Milli takımda top koşturmak her Türkiye vatandaşı futbolcunun hayal ettiği ve kesinlikle tatması gereken bir duygu. 18 kez Türkiye U-21, 28 kez de Türkiye A Milli olmak üzere toplam 46 kez milli takım forması giymiş biriyim. Sivasspor’da oynamanın ise benim için manevi bir değeri var.

Süper Lig’de yabancı oyuncu sınırlaması kalktı. Milli takım forması da giymiş deneyimli bir futbolcu olarak bu kararı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu alınan kararların günlük kararlar olduğuna inanıyorum. Herkesin fikri alınarak hareket edilmesi gereken kararlar çok çabuk alınıyor…

Boş zamanlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?

Dinlenerek geçirmeye gayret ediyorum, çok yorucu bir tempo var. Boş kalan zamanlarda çocuğumla ilgileniyorum, aileme vakit ayırıyorum.

yalı spor_yalı spor dergi online

 

Bu keyifli sohbetimizin ayrıntılarını online Yalı Spor Dergi’mizde bulabilirsiniz.

Başarılı bir futbolcu olmanızda sizlere destek sunacak eşsiz kramponları yalispor.com.tr online mağazamızda bulabilirsiniz.

Erkek futbol ayakkabılarını incelemek ve satın almak için tıklayın.

Bunları da beğenebilirsin