Londra’da yapılan ATP Sezon Sonu Tenis Turnuvası’nda, son şampiyon Roger Federer, turnuvanın finalinde Novak Djokoviç ile karşılaştı. Dün (12 Kasım 2012) tarihinde, O2 Arena kortlarında yapılan karşılaşma oldukça zorlu geçti.

Son iki yılın şampiyonu olan Federer maça çok iyi başladı. İlk üç oyunu alarak Djkoviç karşısında büyük avantaj sağlayan Federer, sonraki üç oyunu kaybetti.Yaklaşık 1 saat süren ilk sette 6-6 beraberliğin ardından tie-break’e geçildi. Zorlu geçen tie-break sonunda set 7-6 Djkoviç’in oldu. Maçta tenis sporunun centilmenliğini gösteren ikiliden Djkoviç, rakibi olan Federer’in aldığı zor sayıları raketiyle alkışlıyarak tebrik etti. 

 


İkinci sette ilk oyunda Djkoviç’in servisini kıran ve kendi servislerinde iyi bir başarı sağlayan Federer durumu 2-0 yaptı. Sonraki oyunlarda Djkoviç’in kuvvetli oyunu sayesinde set; 7-5, maçı; 2-0 Novak Djkoviç kazandı.

 

 

Şampiyonluğunu, hasta olan babasına ithaf eden Djkoviç, ATP Sezon Sonu Tenis Turnuvası 2012′ de 1,7 milyon dolar para ödülünün de sahibi oldu.

 

Bunları da beğenebilirsin