Merhaba spor tutkunları! Sabahın ilk saatlerinde işe gitmeden önce, tertemiz havanın tadını çıkararak yaptığınız yarım saatlik koşu maratonunuzda en büyük motivasyonu koşu ayakkabılarınızdan almanın en kolay yolunu söylüyoruz: Asics!

“Sağlam bir bedende sağlam bir zihin”

Kihachiro Onitsuka, İkinci Dünya Savaşı’nın bitiminde kendisini okullar için ayakkabı üretmeye adadı. Onitsuka Company, “Anima sana in corpore sano” yani “Sağlam bir bedende sağlam bir zihin” sözünü yolunu aydınlatmak için kullandı ve ürettiği ayakkabılarda bu ışıktan yararlandı.

Onitsuka ismini hepimiz biliyoruz, bir zamanlar ayağımızdan çıkarmadığımız Tiger’lardan! İlk olarak basketbol ayakkabısında logo olarak kullanılan kaplanın yüz çizgileri, Onitsuka Tiger markasının doğuşuna temel hazırladı.

Tiger ayakkabılar, 50’li yılların başlarında voleybol ve tenis sporları için pazara giriş yaptı. Sonrasında çeşitli spor dalları ile üretimine devam etti.

Ruha ve bedene sesleniyor!

70’li yılların sonunda Onitsuka Tiger’ın GTO ve Jelenk ile yarattığı markasının ismini artık biliyoruz: Asics. “Anima sana in corpore sano” sözünün kelimelerinin baş harflerini alan Asics, beden ve ruh mutluluğunun dinç olmaktan geçtiğini savunur. Ürettikleri her ürünü daha sağlıklı ve daha zinde bedenler için üretirler.

Sizi, sizin için sizden daha iyi tanır.

Asics markasının, insan vücudunun hareketlilik ile sağlıklı ve mutlu olacağını savunduğunu söylemiştik. Markalarına kattıkları her yeni ürünün daha büyük fayda sağlamasını isteyen kurucuları, 1990 yılında Kobe’de Spor Bilimleri Araştırma Enstitüsü’nü kurdu.

Sağlam adımlar atmanızın bir sebebi var.

Asics, kurduğu enstitüde sporcuları, antrenörleri ve bilim adamlarını buluşturdu ve daha başarılı olmak adına yenilikçi olmayı savundu. Şimdi, dilerseniz daha zinde hissetmeniz için tasarlanan ürünlere göz atalım.

Asics – Gel Kayano 25 Kadın Koşu Ayakkabısı

Yenilikçiliğin yeni adı Gel Kayano! Daha konforlu olmanız için tasarlanan hafif FlyteFoam® yastıklaması ile attığınız her adımda performansınızı üst seviyelere taşıyın.

Örgü üst yüzeyi sayesinde ayağınız gün boyu nefes alırken siz serin ve kuru kalmanın tadını çıkarın!

Ürüne ulaşmak için fotoğrafa ya da buraya tıklayın.

Asics Gel-Galaxy 9 Erkek Koşu Ayakkabısı

 

EVA orta tabanı ile konfora bir adım daha yaklaşın. Örgü sayası, ayağınızın gün boyu nefes almasını sağlarken serin ve kuru kalmanıza yardımcı olur.


Arka ve ön ayaktaki Gel Yastıklama Teknolojisi ile üstün konfor hissini yaşayın. Ultra hafifliği sayesinde daha hızlı ve daha çevik olacaksınız!

Ürüne ulaşmak için fotoğrafa ya da buraya tıklayabilirsiniz.

Asics Gel-Nimbus 20 Kadın Koşu Ayakkabısı

Daha hızlı olamazdınız! FluidRide 2.0 yastıklamalı orta taban, alt katmanda bulunan FlyteFoam yastıklama ve üst katmanda bulunan SpEVA yastıklama sayesinde ile konfor ve çevikliği bir arada yaşayacaksınız.

Ayağın arka ve ön kısmındaki Gel yastıklama ile konforunuzu maksimize edin!

 

Ürüne ulaşmak için fotoğrafa ya da buraya tıklayabilirsiniz.

Asics Gel-Nimbus 20 Erkek Koşu Ayakkabısı

Tüm seviyelerin nötr koşucularına hitap eden Asics Gel-Nimbus 20, FluidFit® teknolojisi ile ayağınızı mükemmel bir şekilde kavrayarak konforu üst seviyede yaşamanızı sağlar.

FlyteFoam® Midsole Teknolojisi ile ne kadar uzun mesafe olursa olsun mükemmel geri tepkiler alırsınız!

 

Arka ve ön ayakta bulunan Gel Teknolojili Yastıklaması sayesinde yumuşacık adımlarınızı hafiflik ile buluşturun.

FluidFit® Upper, ayağınızla bütünleşen gerdirme ağını gergin desteklerle bir araya getirir ve çorap giymişsiniz gibi bir hissiyat yaratır.

Ürüne ulaşmak için fotoğrafa ya da buraya tıklayabilirsiniz.

Asics Amplıca Kadın Koşu Ayakkabısı

Orta ve kısa mesafeleriniz için birebir olan Amplifoam ile orta tabanı sayesinde daha rahat ve daha özgür adımlar atacaksınız.

File sayası sayesinde gün boyu nefes alabilen yapısı, ayağınızı kuru ve serin tutarken ultra hafiflik kazandırır.

Ürüne ulaşmak için buraya ya da fotoğrafa tıklayabilirsiniz.

Asics Gt-2000 6 Erkek Koşu Ayakkabısı

asics

Örgü sayası sayesinde kazandığı ultra hafiflik ile yarışların galibi siz olun! SpevaFoam orta tabanı sayesinde en hafif 2000 olma özelliği taşır.

dddddss

Forefoot ve Rearfoot Gel, yastıklama konusunda devrim niteliğinde bir rahatlık ile tanışmanızı sağlar. AHAR tabanı sayesinde hareketlerinizdeki sınırlamalarını kaldırın ve yer çekimine meydan okuyun!

Ürüne ulaşmak için fotoğrafa ya da buraya tıklayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin