adidas’tan koşu deneyiminizi değiştirecek farklı bir ayakkabı “Springblade”.  6 senelik uzun bir çalışmanın sonunda ortaya çıkan bu ayakkabının en önemli özelliği tabanında bulunan 16 adet yay. Bu yaylar sayesinde her adımda daha fazla enerji depoluyorsunuz.

Adidas_Springblade

adidas Adizero Boost koşu ayakkabıları serisinden sonra adidas Springblade ile koşu ayakkabılarına bir yenisini daha ekledi. Gerek tasarım ,gerek performans ve teknolojisi yönünden diğer ayakkabılardan farklı bu ayakkabı koşuda yeni bir çığır açmayı hedefliyor.

adidas Springblade 6 senelik uzun bir çalışmanın sonunda geliştirildi.  Ayakkabının teknolojisinden bahsedecek olursak , ayakkabının tabanında 16 adet birbirinden bağımsız 16 adet yay bulunmaktadır. Yayların herbiri, koşuda maksimum enerji açığa çıkmak üzere dengeye ve inceliğe göre konumlandırılmıştır. Yaylar koşu sırasında sıkışarak, esneme yapar ve sizi hızlı bir şekilde öne doğru atar.

Koşucu için özelleştirilen bu ayakkabının diğer bir özelliği ise, ayakkabının üst kısmının özel, esnek bir materyaldan yapılması. Bu materyal koşucunun ayağını sararak , ayakkabının kaymasını engeller ve enerji kaybını önler.

adidas-springblade

 

Yeni çıkan son teknoloji harikası bu ayakkabıyı satın almak için tıklayınız.

Bunları da beğenebilirsin