Birden fazla malzeme ve renkten oluşan, zamanının ötesinde bir tasarıma sahip adidas Campus ile tanışmaya hazır mısınız? adidas ayakkabı üretimine başladığı köklü geçmişinden beri ikonikleşmiş ve ömrü neredeyse yarım yüzyıla yaklaşmış modeller üretti. Bu modeller insanlar tarafından çok sevildi ve zamanla bir kültür haline geldi. Campus modelini de bu kültürün oluşmasında bir etken olduğunu söyleyebiliriz. 70’li yıllardan gelen geçmişiyle günümüzde hala tasarımıyla ve rahatlığıyla kendisinden iddialı bir şekilde bahsettiren Campus, nasıl günümüze kadar geldiğini düşündünüz mü? Neden bu kadar popüler oldu, nasıl bir ayakkabı ? Eğer bu soruları merak edip, heyecanlanıyorsanız haydi yazımıza geçelim.

70’li yılların başlangıcında asıl amacı basketbol ayakkabısı olarak üretilen Campus, basketbol kültürüyle başlayan serüvenine birçok kültür ekleyerek bir efsane olma yolunda hızlı adımlarla ilerledi. Spor dünyasından modaya, sokaklara kadar uzanan kitlesiyle birçok kesime hitap eden bir model konumuna gelmeyi başardı ve böylece çoğu kişi tarafından çokça sevildi.

80’lerin ortası tam anlamıyla Campus’un yılıydı. Popülaritesi katlanarak arttı ve birçok seveni olmaya başladı. Basketbol sahalarından New York sokaklarına, Hip hop topluluklarından kaykaycılara kadar büyük bir kesime ulaştı. Böylece sokak kültürünü de adını altın harflerle yazdırmış oldu.

Run DMC ve The Beastie Boys gibi popüler gruplar New York eyaletinde adidas ile özeleşen “Three-Stripes” popülaritesine oldukça katkıda bulundu. Bu faydadan tabi ki adidas Campus’ta etkilendi. 1987 yılında üretimini durduran Campus, üretimini durdursa dahi kullanıcıları tarafından istenmeye devam etti. The Beastie Boys bu modeli birçok konserinde severek giydi ve hayranlarına tanıtmış oldu. Artık The Beastie Boys ile özleşen bu model, özellikle 1992 yılında The Beastie Boys’un albüm kapak fotoğrafında olmasıyla ününe ün katmış oldu.

90’ların başına gelindiğinde üretime tekrardan başlayan bu efsane, paten topluluğunun da dikkatini çekmeyi başardı. Sayısız mevsim boyunca ve sayısız renk geçişiyle adidas’ın en tanınmış modellerinden biri olarak yerini aldı.

campus

Sadece basketbol kültüründe değil, hip hoptan kaykacılara, patencilere kadar ulaşan kültürüyle neredeyse tüm dünya insanlarına kadar ulaşmış ve tanınmış adidas Campus, yüksek kaliteli nubuk derisi, konforlu iç tabanı, kauçuk dış tabanıyla stil olarak bir tarz sahibi olduğunuzu kanıtlarken, her adım attığınızda konforu ayaklarınızda yaşayacaksınız!

Siz de adidas’ın bu efsane modelini denemek ve kaliteyi hissetmek istiyorsanız buradan sitemize gidip, ürün hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin