Adidas Originals, gündelik spor kıyafetleri, Alman spor markası Adidas’ın ayakkabı, gömlek, palto, çanta, güneş gözlüğü ve diğer aksesuarları konusunda uzmanlaşmış miras çizgisidir.

2001 yılında Adidas, zengin arşivlerinden ve mirasından ilham alan Trefoil logosu ile işaretlenmiş bir yaşam tarzı markası olan Originals’ ı tanıttı.

Adidas Originals, 1940’lar ve 1980’ler arasındaki onlarca yıla atıfta bulunarak spor moda stillerini kapsıyor. Markanın kendine özgü bir retro, old school hissi bulunmaktadır. Adidas Originals sonsuza dek yenilikçi ve özgün kalmaya çalışır.

Eskiden tüm adidas ürünlerinde kullanılan Trefoil logosu, 1972 den beri yalnızca miras ürünlerine uygulandı. 1991′ den itibaren “Ekipman ” ürün serisinde görülen Performans logosu, 1997’de Adidas hattının geri kalan kısmında Trefoil’in yerini aldı.

Ekim 2017’de Adidas Originals, Chicago’daki Wicker Park’ta en büyük mağazasını açtı.

Adidas superstar

Asaletini sergilemekten hiç çekinmeyen ve siyahın gizemini beyaz ile gizlemeye çalışan bir hikaye olan adidas Superstar serisi, dolabımızın vazgeçilmez parçası olanmakla beraber 69’lu yıllardan beri popülaritesini arttırmaya devam etti. İşte bu noktada devreye giren adidas, zamansız tasarımını yaşatmaya devam etmek için çeşitli kampanyalara ve işbirliklerine imza atmaya devam etmekte. Bir kaç örnek ile Superstar’ı tanıyalım .

adidas Superstar, hafif yastıklama sunan Eva orta tabanı ile günü birinci bitirmeni sağlar. En yorucu gününde bile ayakların hep rahat kalır! ,

Zigzag desenli kauçuk dış tabanının zemin tutuşu özelliği sayesinde daha güvenli adımlar atarsın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60’lı yıların sonuna doğru doğan Superstar serisine Superstar denilme sebebi . 2015 yılında Pharrell Williams, Rita Orta ve David Beckham ile yaptığı işbirliği ile “süperstar olmak” kavramını tanıtmış, birlikte birbirinden orjinal tasarımlara imza atmışlardı.

Adidas Stan Smith

İlk üretildiğinde tenis ayakkabısı olan ve üstün satış başarısı gösteren adidas Stan Smith, yaklaşık yarım asırlık hayatıyla çoğu adidas kullanıcısının en sevdiği modeller arasında.

Stan Smith’in biraz ilginç geçmişinden bahsedelim

 

 

1965 yılında, adidas’ın kurucusu olan Adolf Dassler’un oğlu Horst Dassler, o dönemin ayakkabı dünyasına bomba gibi düşecek olan bir anlaşma yapmasıyla dönemin önemli tenis sporcularından olan Robert Hailet’la yapıldı. Anlaşma gereğiyle Robert Haillet ismiyle bir tenis ayakkabısı sunuldu. Bu model, döneminde tenis ayakkabıları arasına bomba gibi oturdu. Bu modelin dil kısmında Robert’ın imzası yer alıyordu.

1973 yılında Robert Hailet, profesyonel kariyerini noktaladığını açıklamasıyla.Bu olaydan sonra yeni bir isim arayışan giren adidas, bu modelin isim babası olan Wimbledon Grand Slam gibi büyük turnuvaları kazanmış ünlü tenisçi Stan Smith ile anlaşma yaptı. Yaptığı bu anlaşmayla sahip olunan modellerde değişikliğe giden adidas, beyaz ve yeşil uyumunu yakalayarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Rekorlar Kitabına Giren Stan Smith

1973 yılından beri tüm kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıp üstün başarılar sergileyen bu model, sahip olduğu özellikler dışında kırdığı rekorla da çok konuşuldu. 1988 yılında tamı tamına 22 milyon adet satarak, 1988 yılına kadar olmuş en büyük satış rakamı olmayı bünyesinde barındırıyor. Bu verilerle Guinness rekorlar kitabına satış rakamları bazında girmiş ilk ayakkabı ünvanını da bulunduruyor.

Adidas campus

70’li yılların başlangıcında asıl amacı basketbol ayakkabısı olarak üretilen Campus, basketbol kültürüyle başlayan serüvenine birçok kültür ekleyerek bir efsane olma yolunda adımlar atarak ilerledi. 1980’lerde “campus” olarak pazarlanmaya başlanmıştır.

Basketbol sahalarından New York sokaklarına, Hip hop topluluklarından kaykaycılara kadar büyük bir kesime ulaştı. Böylece sokak kültürünü de adını altın harflerle yazdırmış oldu.

Adidas Gazelle

Gazelle, spor dünyasında başlayan alt kültür tarafından giyilen ve Oasis, Kate Moss ve Michael Jackson gibi ünlüler tarafından tercih edilen bir ayakabı ikonu olmuştur.

Adidas Gazelle’nin önünü açmak için eğitim tasarımları yaptı. 1960’ta o yılki Roma Olimpiyatları için zamanlanmış dalgalanma tabanlı ve süet ayak kaplamalı bir deri ayakkabıydı ve 1964′ te Olympiade, ayakkabının arkasındaki çekme tırnağı tırnağı üstün performans ayrıntılarıyla Alman takımı favorisiydi.

İlk olarak 1966 yılında piyasaya sürüldü, performans odaklı bir spor ayakkabı olarak başladı, her on yılda bir ortaya çıktı ve neredeyse zamansız bir simge haline geldi.

Daha fazla ürün için sitemizden faydalanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin