Türkiye Bisiklet Federasyonu’ndan (TBF) alınan bilgiye göre, İstanbul Çırağan Sarayı’nda yarın tanıtım toplantısı düzenlenecek. 

 

Saat 10.30’da başlayacak toplantıya, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu, federasyon asbaşkanı Abdurrahman Açıkalın, organizasyon direktörü Aydın Ayhan Güney ve sponsor firmaların temsilcileri katılacak. 

 

Toplantıda, tura katılacak takımlar, turun gerçekleştirileceği etaplar ve turla ilgili diğer konularda sinevizyon eşliğinde bilgi verilecek. Toplantı, TRT Spor kanalı tarafından da canlı yayınlanacak. Toplantının yapılacağı salonda, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin hazırladığı ve geçen yılki turda çekilen 48 fotoğrafın yer aldığı sergi de açılacak. 

 

-İlk kez İstanbul’da bitecek- 

TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, 4 yıldır İstanbul’dan başlayıp Alanya’da sona eren turun, 2012 yılında İstanbul’un ”Avrupa Spor Başkenti” ilan edilmesi dolayısıyla Alanya’dan başlayarak İstanbul’da sona ermesine karar verildiğini bildirdi. 

 

Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri haline gelen turun, ”Avrupa Spor Başkenti” seçilen İstanbul’a çok yakışacağına inandıklarını anlatan Müftüoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de bu konuda kendilerine büyük destek verdiğini söyledi.

 

Emin Müftüoğlu, İstanbullular’ın tura sahip çıkacağından endişesi olmadığını da vurguladı.

 

48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 22 Nisan’da Alanya’da başlayıp, bin 194 kilometrelik 8 etabın sonunda, 29 Nisan’da İstanbul’da sona erecek.

 

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin