İzmir, İstanbul ve Ankara’daki En İyi Koşu Parkurları

Baharın gelmesiyle birlikte hem spor tutkunları hem de yaza formda girmek isteyenler spor salonlarından dışarı çıkarak şehrin en güzel koşu parkurlarını doldurmaya başladı! Sporu ve sporcuyu her zaman destekleyen Yalı Spor olarak biz de oturup araştırdık ve 3 büyük şehrimizin en iyi koşu parkurlarını blogumuzda yazdık!

Kentleşmenin ve yapılaşmanın en yoğun olduğu İstanbul, Ankara ve İzmir’de “Koşacak, spor yapacak yer mi var?” sorusunu sıklıkla duyduğumuz için açık havada spor yapmak isteyenlere özel bu üç büyük şehrin en iyi koşu parkurlarını araştırdık. Şimdi gelin bu parkurlar hangileriymiş beraber bakalım!

Siz de temiz hava, bol oksijen ve daha verimli spor aktiviteleriniz için şehrinizin en iyi koşu parkurlarını keşfedin ve yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın! 😉

Bizce İstanbul’un en iyi koşu parkuru…

Ortaköy’den Sarıyer’e kadar uzanan sahil şeridi koşularına boğaz havasını dahil etmek isteyenler için favori yerlerden biri. Kalabalıktan uzak kalmak için tercih edebileceğiniz en iyi rotalardan biri olan Ortaköy, Bebek, Sarıyer sahil yolu rotası sizlere oldukça keyifli bir koşu performansı sunacak. Üstelik yorulduğunuzda ya da koşunuzu tamamladığınızda etrafınızda soluk alabileceğiniz ve dinlenebileceğiniz birçok mekan da mevcut!

yali-spor-ortakoy-bebek-sariyer-sahil-yolu-istanbulun-en-iyi-kosu-parkurlari

Doğayla iç içe olmak ve ağaçların arasında sessizliğin tadını çıkarmak isteyen koşucular için de -hatta şehirden uzaklaşmak isteyen herkes için- İstanbul’un en keyifli, en doğal parkuru, tabii ki Belgrad Ormanı! Biraz daha mücadeleci bir koşu isterseniz de Belgrad Ormanı’nda düzenlenen Geyik Koşuları’na katılabilirsiniz.

yali-spor-belgrad-ormani-istanbulun-en-iyi-kosu-parkurlari

Ankara’daki koşu parkurları arasında…

Adeta bir saklı cennet! Gürültü ve trafik derdi olmadan sadece huzuru bulacağınız, tartan zeminde düz ya da yokuş yukarı bir rota belirleyebileceğiniz Dikmen Vadisi yürüyüş ve koşu parkurunda sınırlarınızı zorlayacaksınız. Kalori yakımınızı hızlandıracak bol oksijenli havası ile bu parkurda oldukça keyifli vakit geçireceğinizden eminiz.

yali-spor-dikmen-vadisi-ankaranin-en-iyi-kosu-parkuru

İzmir’in enerjisini koşularınıza taşıyan parkurlar…

Meltemin tatlı esintisinde denizin tuzunu hissedeceğiniz Bostanlı sahilindeki 1.5 kilometresi toprak sonrasında asfalt olarak devam eden parkurda hem sporunu yapacak hem de deniz ve güneşin keyfini çıkaracaksınız. Üstelik sahil boyunca karşınıza çıkacak uçurtmalarla, balıkçılarla, pamuk helvacılarla renkli ve eğlenceli birçok görüntüye de şahit olmanız mümkün!

İzmirlilerin Fuar olarak dillendirdiği Kültürpark’ta yüzyıllık ağaçların dallarıyla adeta bir tünel oluşturduğu upuzun tartan pistte koşularınızın ve yürüyüşlerinizin daha verimli geçtiğini fark edeceksiniz. Oksijenin bol olduğu, sessiz, sakin bir parkur arıyorsanız ve tabii ki İzmir’deyseniz Kültürpark’ta koşmadım dememek için burayı mutlaka ziyaret edin. Zaten vazgeçemeyeceksiniz. 🙂

yali-spor-kulturpark-enternasyonel-fuar-alani-izmirin-en-iyi-kosu-parkurlari

Koşu performanslarınızdan aldığınız verimi maksimum düzeye çıkaracak ve size her adımda destek olarak ileriye taşıyacak koşu ayakkabıları ve ekipmanlarını yalispor.com.tr online alışveriş mağazamızda uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Alışverişe başlamak için buraya tıklayın!

Bunları da beğenebilirsin