Şırnak Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen 2011 Yaz Spor Okulu eğitimine başladı. Her yıl yaz tatilinde Şırnak Spor İl Müdürlüğünün başlattığı 2011 yılı “Yaz Spor Okulları” başladı. 31 Ekime kadar sürecek olan Yaz Spor Okulu 5-18 yaşları arasındaki gençlere 18 branşta eğitim verecek.

Şırnak kapalı spor salonunda “Yaz Spor Okulları” açılışında bir konuşma yapan Şırnak Gençlik Spor İl Müdürü Vekili Ahmet Balta sporun barış, dostluk ve kardeşlik olması gerektiğinin altını çizerek şöyle konuştu;
“Her yıl 29 Haziranda açılışını yaptığımız ve 3 aylık yaz tatili boyunca çocuk ve geçlerimizi spora yönlendirme amacı taşıdığımız yaz okul sporlarının açılışında bir kez daha gençlerle beraber olmanın mutluluğu ve kıvancı içindeyiz. Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu organizasyondaki amaçlarımızdan bir tanesi de sporun barış, dostluk ve kardeşlik olması gerektiğini, rekabetin ise daha ileri seviyede spor hayatına kavuşabilmek için bir adım olacağını gençlerimize aşılamaktır.

Çeşitli branşlarda yapılacak olan sportif faaliyet ve etkinliklerde gençlerin fiziksel gelişimine de katkıda bulunuyor olmak bizleri bir kez daha mutluluğa ulaştırmaktadır. İl Müdürlüğümüz Cumhuriyetin temeli gençlerimizin her zaman hizmetinde olduğunu belirtmekle beraber 2011 yaz Okul Sporlarının yüksek bir sporcu katılımıyla sonuçlanmasını temenni ediyorum.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin