Okullar kapanıyor, tatil heyecanı başlıyor derken şimdi okullar açılıyor ve okul alışverişi telaşı başlıyor diye düşündüğünüzün farkındayız. Okullar açılırken alınacakların en başında yer alan okul çantalarını acaba ne kadar bilinçli seçiyoruz. İşte sizlere 10 maddede sırt çantası seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri sıralıyoruz.

Sırt çantalarını satın alabileceğiniz linkleri yazımızın içinde bulabilirsiniz.

4

 

  1. ÇANTANIN BOYUTU

Çantanın boyutu, çantayı kullanacak kişiye göre değişmektedir. Kreş grubunda bir çocuk için gövdesine uygun mini boylarda bir çanta seçmek gerekirken yaş grubu yükseldikçe çantaların boyutu da genişlemektedir. Tabi onca ders için onca kitap başka nasıl sığabilir değil mi? Yalı Spor’da tüm yaş gruplarına uygun ebatlarda çantalar bulabileceğinizden eminiz.

1. 1 2

  1. ÇANTANIN BÖLÜMLERİ VE İŞLEVSELLİĞİ

Çantalarda ne kadar çok bölme varsa o kadar çok işlevi vardır. Kitaplar bir bölüme, defterler diğerine. Küçük ceplere ise kalemler, silgiler. Yanlarda bulunan file cepler ise su şişeleriniz için ideal. Ayrıca işlevsellik katan çek çekli model kreş gurubu çocukların en çok tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Hem kullanımı kolay hem de gösterişli olması nedeniyle ebeveynlerin de gözdesi Puma Primary Wheel sırt çantası.

3

5.

5

 

  1. ÇANTANIN KALİTESİ

Sırt çantalarının kaliteli olması önemlidir. Çünkü alıp yarı döneme kadar dayanmayan ve sizi tekrardan masrafa sokan bir çanta almaktansa kaliteli bir çanta almak ve uzun ömürlü kullanım sağlamak çok daha avantajlıdır. Yalispor.com.tr online mağazamız size sırt çantalarında dünya markalarının kalitelerini sunuyor.

3.

4

 

  1. ÇANTANIN ASKILARI

Sırt çantalarında belki de dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri askılardır. Çantanın bütün yükünü çeken omuzlardır. Bu nedenle omuzlardaki yük dağılımını sağlamak için omuz kısımları yastıklı çantalar tercih edilmelidir.

6.

6

7

 

  1. AYARLANABİLİR ASKILAR

Sırt çantalarında askılar mutlaka ayarlanabilir olmalıdır. Çünkü çanta ne çok aşağıda ne de çok yukarıda durmalıdır. Sırtımıza yaslanacak ayarı yapabilmemiz ve çantanın ağırlığını omuzlarımızdan belimize doğru dağıtabilmemiz için ayarlanabilir askı şart! Online mağazamızda yer alan tüm çantalar ayarlanabilir askılara sahiptir.

8

9

 

 

  1. ÇANTANIN SIRTI

Kullanım sırasında sürekli sırtımıza yaslı olacak sırt çantalarının arka kısımlarının mutlaka desteklenmiş ve yastıklanmış olması gerekmektedir. Bu da kullanıcılara ekstra konfor ve rahatlık sağlar.

2.

10

11

 

  1. SU GEÇİRMEZLİK

Okula giden çocuklar için önemli noktalardan biri de çantalarının su geçirmez özellikte olmasıdır. Her yağmur yağdığında çantalarını saklayamayacaklarına göre çantalarda kullanılan materyalin su geçirmemesine ayrıca dikkat etmek gerekir. Nike Ya Max Air Tt Sm Backpack, Nike Ya Cheyenne Backpack su geçirmez özellik taşımaktadır.

4.

12

 

  1. ÇANTANIN TABANI

Sırt çantaları her ne kadar sırtta taşımak için bile olsa çocuklar okula gittiklerinde çantalarını yerlere, okul sıralarına koymak zorunda kalıyorlar. Bu nedenle taban kısmında ayrıca aşınmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklı malzeme kullanıldığından emin olmak gerekir. Nike Ya Cheyenne Backpack sırt çantasında su geçirmez dayanıklı alt panel mevcuttur.
13
a3847ce794

 

  1. FERMUARLI KAPANIŞ

Sırt çantalarında fermuar tasarımları en kullanışlı özelliklerden biridir. Aynı zamanda güvenli kullanım da sağlarlar. Çift fermuarlı tasarımların ne kadar şık ve yaratıcı bir görünüme sahip olduğunu fark etmeyen yoktur herhalde.

4 14 15

 

  1. VE TABİKİ MARKA

Bir çantanın kalitesini, sağlamlığını belirleyen şey markasıdır. Markaların kullandığı patentli teknolojilerdir. Güvenilir markaların size sunduğu sırt çantası modellerini kullanırken anatomik yapınızın düşünülerek üretim yapıldığını bilirsiniz. Aynı zamanda ne kadar şık olduklarını ve tüm dikkatleri üzerlerine çektiklerini fark ettiniz mi? Nike, adidas Performance, Puma ve Reebok gibi dünyaca bilinen ve güvenilen markaların sırt çantalarını online mağazamızda bulabilirsiniz.

 

 

 

2000px-Puma_Logo.svg

 

 

nike

 

 

Reebok-logo-2014

 

Nike, Puma ve Reebok sırt çantaları yalispor.com.tr’de

Satın almak için tıklayın.

 

Bunları da beğenebilirsin